Kundaliní meditace každé první pondělí v měsíci

Každé první pondělí v měsíci se na Vás těším na společné kundaliní meditaci. Nejbližší termín je kvůli svátku 1.5. až v pondělí 15.5.2023 v čase 18:00 – 19:15 v Kultivovně – Čajovna Nasypaný čaj, Husova 8, Jihlava.

Co je kundaliní meditace

Meditace obecně je stav, kdy nic neděláte – duševně ani tělesně. Stanete se pouze pozorovatelem toho, co v té dané chvíli právě je. Bez ovlivňování, posuzování, hodnocení.

Kundaliní meditace je jedna z Oshových dynamických meditací. Má čtyři fáze po přibližně patnácti minutách. První dvě fáze jsou dynamické, tzn. v pohybu, a s hudbou. Jejich účelem je uvolnit napětí v těle a zároveň oprostit mysl od neustálého přemýšlení. Díky tomu pak následující dvě statické fáze mohou být ponořením se do sebe a zaujetí pozice pozorovatele.

Jak probíhá kundaliní meditace

Pro meditaci není potřeba nic výjimečného. Podložky a deky jsou na místě k dispozici. V oblečení můžete zůstat, v jakém přijdete. Doporučuji pouze něco pohodlného. Jediné, co je dobré mít vlastní, je maska na spaní nebo šátek na oči.

Na úvod se detailně seznámíme se všemi fázemi. Vlastní meditace pak trvá jednu hodinu. Vzhledem k omezenému prostoru prosím o rezervaci místa na mail petra@plnevedomi.cz nebo formou sms na číslo 733 133 195. Aby byl zajištěný kompfort pro Vás všechny, omezila jsem počet osob na 10.

Kundaliní meditace probíhá vždy první pondělí v měsíci od 18:00 v Čajovně Nasypaný čaj, Husova 8, Jihlava.

Vstupné je 90,- Kč.

Proč kundaliní meditace

Sama ráda medituji spíš v sedu. Kundaliní meditace je pro mně ale velmi příjemným osvěžením praxe. Díky pohybu se uvolní napětí i na tělesné úrovni, rozproudí se energie a člověk se lépe odreaguje od všedních starostí.

Tuto meditaci jsem se naučila v roce 2019 u Oshova žáka, indického učitele žijícího v Čechách, Kabira Bharti. Od té doby jsem měla možnost vyzkoušet si kundaliní meditaci pod vedením dalších lektorů.

Předávám to, co jsem se naučila dál. S pokorou a vděčností ke svému učiteli .